Dini Günler

Çocuklar Ve Ramazan Etkinlikleri

Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında çocuklar için cazip olabilecek güzel programlar ve aktiviteler düzenleniyor. Bu aktivitelere çocukların katılımının sağlanması son derece önemli. Çünkü nesil değiştikçe gelenekler ve toplumsal değerlerden çok uzak bireyler yetişiyor. Toplumsal değerlerin yerini maddi parametreler aldıkça başarısız ve duygusuz bir toplum meydana gelecektir. Bu da bir milletin sonunu dahi getirebilir.

Belediyeler, vakıflar ve dernekler arasında ramazan ayını önemseyenler bu konuda ramazan ayı etkinlikleri düzenliyor. Çocukların ramazan ruhunu algılamaları adına geleneksel gölge oyunları düzenleniyor. Minikler, gölge oyununun ünlü karakterleri olan Hacivat ve Karagöz ile tanışıyor. Alıştıkları standartların dışında bir sanat olan gölge oyunu minikler tarafından fazlasıyla ilgi görüyor.ramazan_Ve_cocuk_etkinlikleri

Çocuklar için düzenlenen ramazan ayı etkinlikleri sadece gölge oyunları ile sınırlı değil elbette. Son senelerde alternatif programlar düzenlenerek miniklerin ilgisi çekilmeye çalışılıyor. Minik Şefler Atölyesi tarzı uygulamalarla çocuklar mutfağa giriyor ve iftar menüsü için çalışmalar yapıyorlar. Çocuklarla iletişimi kuvvetli uzmanlar eşliğinde düzenlenen bu programlar da fazlasıyla ilgi görüyor.

Ramazan ayı etkinlikleri büyüklerden çok çocukların ilgisini çekiyor. Ne de olsa yeni şeyler görmek onların en sevdiği şey. Bu yüzden de minikler için düzenlenen ramazan etkinlikleri genel etkinliklere nazaran daha çok düzenleniyor. Ve katılım oranı da aynı şekilde daha yüksek oluyor. Çocuklarınızı bu programlara dahil ederek unutamayacakları anlar geçirmelerine sebep olabilirsiniz.

En Çok Okunanlar

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Üste Git