Son Teknoloji

En Son Teknolojik Gelişmeler

En ilginç teknolajiler…    
.
Yeni çıkacak bu yüzükler sayesinde, doğum günlerini, evlilik yıldönümlerini ve özel günleri unutmayacaksınız. Son 24 saat içinde her saat, parmağınızı 10 saniye boyunca 120 dereceye kadar ısıtıyor.


(Artık yanınızda şarj cihazı taşımaya gerek yok. USB portunu kullanacak bir bilgisayar yeterli. pili bilgisayara takmanız yeter kendi şarj olacak.


(Bu elbise tam 444 adet elektronik devreler ihtiva eden plaketten yapılmış. Gün boyu güneş ışığı ile şarj olan elbise, geceleyin ise değişik renk ve şekillerde ışımaya başlıyor. Üstelik bu ışık oyunları bir bilgisayarla değiştiriliyor


(Güzel bayan nefes aldıkça, pervane dönüp elektrik üretiyor ve şiddetine göre led parlıyor. ve sizde kendi elektiriğiniz üretmiş olcaksınız.


(ABD’de kurşun geçirmez ve patlayıcıya dayanıklı tuvaletler!)


(Ev kadınlarının büyük yardımcısı olmaya aday bir icat.. Yemeklerin lezzeti artacak.. Kesme tahtası üzerinde doğradığınız malzemenin ağırlığını görebiliyorsunuz.)


(Hijyen günümüzün sorunu. Bir kullanımlık ve hijyenik şartları yerine getiren ürünler revaçta..Ve işte tek kullanımlık sabun.. 18 metre boyunca mükemmel temizlik. 3-4 cm koparın ve kullanmaya başlayın. Bitkisel bazlı rulo, kullan at sabun.)


İsrail’de 2.5 km uzunluğunda ve 100 m derinliğinde yeni mağara keşfedildi..Bilim adamları bu mağarada muhtemelen 8 milyon yıldır dış dünyadan bağımsız yaşayan 8 yeni tür canlı buldular.


Uzay istasyonu ISS Hazar Denizi üzerindeyken…Fotoğraf uzay mekiği tarafından çekilmiştir.


Dünyada ve Türkiye’de bir ilk.. FOTOSELLİ TAHARET MUSLUĞU
Elinizi her uzatışta 10 saniye süreyle su verir ve otomatik kapanır.Maksimum hijyeni,su tasarrufu ve sağlamlık.4 adet AAA kalem pille 1 yıldan fazla çalışır.


Volkswagen yapılan arabaları bu şekilde depoluyor.işte volkwagenin çok katlı otoparkı


Hint okyanusunda geceleyin oluşan sır dolu parlamalar…Bilimadamları bu çok büyük alanı kapsayan parlamaların bakteriler tarafından oluşturulduğunu düşünüyorlar..)


Çernobil felaketi..
Çernobil nükleer felaketinde oluşan radyasyon bulutunun, dünya üzerindeki iki gün sonraki dağılımı.
Anlaşılan Karadeniz sıra dağları ülkemizin diğer kısımlarını büyük ölçüde korumuş. Hatta Karadeniz bölgesinde dahi tehlike olmadığı söylenip ‘halis muhlis Karadeniz çayı’ bakanımız tarafından içilmişti..


Geçebileceğiniz şekilde açılabilen otomatik kapılar..Yatay çubukların uçlarında bulunan sensörler sayesinde çubuklar geçeceğiniz kadar açılıp, ısı yalıtımında yüksek başarı sağlıyorlar.


Dünyanın en hızlı transistörü…Amerika’da geliştirilen bu transistör 604 GHz frekansta çalışabiliyor. Diğer bir deyişle saniyede 604 milyon işlem yapabiliyor ve kullanılmakta olan en hızlı transistörden tam üç kat hızlı.

LED ( Işık yayan diyot ) teknolojisiyle üretilmiş süper ışık kaynakları…Yeni nesil aydınlatma araçlarında artık plastik kılıflarından çıkarılarak daha verimli hale getirilen ‘ LED ‘ adı verilen elektronik parçalar kullanılıyor. 22 watt bir elektrik gücü ile 45 – 65 wat arası ışık gücü almak artık mümkün. Sistemin ömrü ısınan bir eleman olmadığı için 50,000 saate kadar, yani yaklaşık olarak 35 seneye çıkıyor.


Teknoloji hız kesmiyor. Ve şimdide yer kaplamayan rulo tv …Görüntülemede “OLEDs”, yani organik led teknolojisi kullanılmış gazete kağıdı kalınlığında kıvrılabilir ekran.bu teknolaji cebinize sığıyor.


Bluetooth Lazer Sanal Klavye…Şarjlı pillerle 120 dakika çalışabilen 64 tuşlu bu ‘Q’ sanal klavyeyi kullanabilmek için sadece görüntünün oluşacağı düz bir alan gerekli. Üstelik tuşlarda ‘beep’ sesli!

Bilgisayar nasıl çalışır?Bu kadar yavaş çalışmaz ama olsun…

 
  Suyun basıncı ile çalışan, pil veya elektirik gerektirmeyen ışıklı duş başlıkları…Suyun basıncı ile çalışan bu ışıklı duş başlıkları, suyun sıcaklığına göre renklerini değiştiriyorlar.  
 
Yorumları Görmek İçin Tıklayınız

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Üste Git