Atatürk Tarihi

Mustafa Kemal Atatürk Anıyoruz

Saygıyla Anıyoruz

Saygıyla Anıyoruz

Yarın 10 Kasım ve Atatürk’ü anma günü, kısacası 74 yıl önce aramızdan ayrılan ulusumuzun kötü talihini yenmesini sağlayıp, Türkiye Cumhuriyetini kuran Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü. Eğer onu hala anlayabiliyor ve gösterdiği yolda Atamızı takip ediyoruz ne mutlu bize. O zaman O’nu hen anmış hem de anlamışız demektir.

Fakat ne yazıkki tam anlamıyla onun gösterdiği yolda ileryemediğimiz için bugün bir çok sorunlar yaşıyoruz ve bu sorunlar her gün git gide büyümektedir.
Bu yazdıklarıma rağmen 10 Kasım’da Atamızı yad etmeyi de kınayanlar var bu memlekette. Onlara da Neyzen Tevfik’ten bir kaç satır göndermek istiyorum.

Atatürk

İşgaldeki hali sakın unutma,

Atatürk’e dil uzatma sebepsiz. Sen anandan yine çıkardın amma, Baban kimdi bilmezdin şerefsiz
Ne güzel demiş Atamız:
“İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir. O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal o’dur.”
İşte o Mustafa Kemal’in yaşatılmasını diliyorum bu hepmizin görevi. Eğer O Mustafa Kemal’de ölürse işte o zaman hüngür hüngür ağlamak lazım. Yoksa her insan ölecektir mutlaka. Sonuçta arkasından ağlamak değil onu hatırlamak, hatırlatmak ve gelecek nesillere atamızı doğru bir şekilde taşımak o fikirlerin kalıcı olmasını sağlamak görevimiz.
Atatürk’ü sevgiyle anıyoruz hiç atamızı hiç bir zaman unutmayacağız…
Yorumları Görmek İçin Tıklayınız

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Üste Git