Jingle

Reklam Müzikleri

Reklamlar bir markanın bilinirliği için ciddi bir öneme sahipler. Hal böyle olunca firmalar marka ya da ürünlerinin bilinirliğini artırmak için reklam müziği konusuna önem vermek durumundalar. Siz de reklamlarınız için müzik konusunu ele alıyorsanız tavsiyemiz profesyonel kişiler ile çalışmanızdan yana olacak. Etkili bir jingle ile bir anda geniş kitleler tarafından bilinir hale gelebilirsiniz.

Televizyon reklamları ya da radyo reklamlarını ayrı kategorilerde değerlendirmek gerekiyor. İkisinin de farklı uzunlukları ve kendine göre ayrıcalıkları mevcut. Bu durum reklam müziği konusunda da ayrıcalıkları beraberinde getiriyor. Radyo dinleyicileri genelde dinlemeyi ikinci eylem olarak yaparlar. Bu yüzden radyo reklamlarında sıradan müzikler ile istediğinizi alamayabilirsiniz.

Radyo reklamlarında dinleyicinin dikkatini radyodan gelen sese vermesini sağlamanız gerekirken televizyon reklamlarında durum daha farklı. Televizyon izlemekte olan biri için reklam müziği onu o kanala bağlayıcı olması gerekiyor. Kanalı değiştirmemesini sağlamışsanız zaten reklamı görmesini de sağlamış oluyorsunuz.

Reklamlar elbette sadece bu kadar ile sınırlı değil. Artık internet reklamları da sık karşılaştığımız reklamlar halini aldı. Özellikle video paylaşım sitelerinde isteyerek ya da istemeyerek her videonun başında belirli bir süre o reklamı izlemek durumunda kalıyoruz. Ancak bir süre sonra atlama imkanı da var. Eğer böyle bir reklam veriyorsanız reklam müziği ile muhatabınızın dikkatini öyle bir çekmelisiniz ki sizin reklamınızı sonuna kadar izlesin.

Reklamlar üzerine uzun uzun düşünülmesi ve çalışılması gereken meseleler. Reklam müziği de aynı şekilde ciddi bir çalışma gerektiriyor. Aksi taktirde amatör çalışmalar ile ya kimsenin dikkatini çekmeyi başaramaz, kaybolursunuz ya da fazla rahatsız edici öğeleri barındırır negatif bir algı oluşturarak potansiyel müşterileri kaçırırsınız. Sonuçları ciddi olan bir meselede ciddi de bir çalışma süreci gerekiyor.

 

En Çok Okunanlar

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Üste Git